Захистимо сімейні цінності! Всеукраїнський форум сім'ї

18 жовтня у столичному Будинку вчителя на Всеукраїнському форумі сім'ї близько 500 депутатів всіх рівнів, державних та громадських діячів, лідерів церков та конфесій, науковців, педагогів, представників ЗМІ та громадськості підтримали прагнення українців жити у відповідності з біблійними заповідями, сповідуючи загальнолюдські цінності. Учасники разом обговорювали питання основних засад ефективної сімейної політики, виявляли сучасні загрози для сім'ї та аналізували освітні програми, спрямовані на захист сімейних цінностей.

Всеукраїнський форум на захист сімейних цінностей в Україні проводиться вперше. Учасники форуму ініціювали створення постійно діючого координаційного центру просімейних організацій, який опікуватиметься розробкою та впровадженням ефективного сімейного законодавства, просуванням дієвої державної політики, яка дозволить відстоювати сімейні цінності у правовому полі та у громадських процесах.

Протягом пленарної частини Форуму його учасники заслухали короткі доповіді народних депутатів від різних партій: головуючого Павла Унгуряна (БЮТ), Лілії Григорович, Анатолія Павловського (Батьківщина), Григорія Смітюка (ПР); представників церков та конфесій: єпископа Пантелеймона (УПЦКП), Миколи Синюка (ЦХВЄ), а також американського правозахисника Джона Роутена. Учасники обговорили проблеми та здобутки державної сімейної політики, варіанти захисту традиційної сім'ї та підтримки молодих сімей у вирішенні проблем житла, роботи, добробуту, а також проаналізували практику українського суспільства у справі морально-духовного виховання підростаючого покоління.

У форумі брали участь віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко, кандидат філософських наук Адріан Буковинський, президент Всеукраїнського благодійного фонду "Сім'я" та Йохана Кєрєстінь, співголова Всеукраїнської громадської організації "Батьківський комітет України".

Як повідомляє прес-центр форуму, делегати обговорили проблеми і досягнення державної сімейної політики, сучасні загрози і шляхи захисту традиційної сім'ї, освітні і просвітницькі програми. Також вони шукали шляхи підтримки молодих сімей в питаннях житла, роботи, добробуту, розглянули новий проект закону "Про основи державної сімейної політики".

В ході прес-конференції громадськості були представлені результати опитування партій щодо їх позиції стосовно захисту традиційних сімейних цінностей в Україні та можливості чи неможливості голосування за легалізацію в Україні одностатевих шлюбів. Як відомо, 82 % українців категорично проти одностатевих стосунків, засилля гендерної політики та інших негативних явищ сучасності, тож позиція політиків з цього приводу вельми турбує виборців, які незабаром будуть обирати долю своїй країні на найближчі чотири роки. Багато питань журналістів теж стосувалися саме цієї проблематики.

Від Церкви християн віри євангельської України в роботі форуму взяла участь делегація з понад 50 небайдужих до сімейної проблематики людей, на чолі із єпископом Миколою Синюком. Звертаючись до учасників форуму, Микола Петрович закликав усіх присутніх сказати "благе слово на захист сім"ї", бо як батько десяти дітей і майже тридцяти внуків, він особливо гостро переймається проблемами сімей у нашому суспільстві.

"В Україні є більше 17 млн. сімей. Сім'я є єдиною ефективною одиницею в суспільстві, яка на даний момент все ще в змозі ефективно здійснювати процес виховання підростаючого покоління, але ми розуміємо, що сьогодні сім'я знаходиться під загрозою", - сказав Унгурян. Він назвав серед причин цього явища слабку сімейну політику, відміну спеціального міністерства, ліберальне відношення засобів масової інформації до одностатевих шлюбів і відокремленість неурядових організацій. Він виразив упевненість, що цей форум буде першим кроком в об'єднанні громадських організацій, релігійних діячів, учених, педагогів, християнських лідерів і політиків навколо питання захисту традиційної сім'ї і стане потужним загальнонаціональним суспільно-політичним рухом.

Завершуючи форум, головуючий Павло Унгурян наголосив, що ми, українці, маємо чимшвидше консолідуватися для захисту сімейних цінностей у своїй країні, виробити спільну стратегію протидії намаганням зовнішніх сил змінити законодавство України щодо сім'ї, руйнації національних культурних традицій, духовному й фізичному розбещенню підростаючого покоління. Ми маємо разом протистояти легалізації гомосексуальних стосунків та інших збочень, введенню ювенальної юстиції та іншим процесам, покликаним руйнувати українське суспільство зсередини через вплив на найбільш вразливу його частину - дітей та молодь. Мета форуму - об'єднати всі просімейні організації та інституції України, створивши потужний громадський рух на захист сім'ї, заради відстоювання традиційних сімейних цінностей.

"Основний акцент сімейної політики має бути поставлений на попередження негативних явищ та проблем, а не на ліквідацію їх наслідків. Ми активно працюємо над підготовкою до прийняття Закону про засади державної сімейної політики, стимулюємо впровадження в освітніх закладах навчальних програм з основ подружнього життя та відповідального батьківства, закликаємо до популяризації сімейних цінностей через ЗМІ, до створення ефективних сімейних спільнот та рухів. Ми ініціюємо відновлення Міністерства у справах сім'ї, створення Національного експертно-аналітичного центру у справах сім'ї, святкування на державному рівні Дня сім'ї, а також закликаємо до проведення різноманітних державних заходів, присвячених пропаганді сімейних цінностей, створення позитивного інформаційного фону та всебічної популяризації сімейних цінностей", - продовжив народний депутат і наголосив: "Сімейна політика повинна обов'язково розглядатися в контексті національної безпеки країни і забезпечувати формування цілісної особистості під благотворним впливом гармонійних стосунків традиційно християнської української сімї". Цей постулат гаряче підтримали представники церков та всі учасники форуму.

По матеріалах:
alfapress.info
chve.org.ua