Рух ЛПГ подав позов до Кабміну через законопроект про дискримінацію

Всеукраїнська громадська організація «Любов проти гомосексуалізму» (ЛПГ) звернулася з позовом до Кабінету Міністрів України. Позов зареєстрований в окружному адміністративному суді міста Києва у вівторок, 26 березня. Підстава для позову – внесення Кабміном до Верховної Ради законопроекту № 2342 «Про внесення змін до законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні».

Позовних вимог кілька. По-перше, визнати неправомірною бездіяльність уряду, який не провів необхідного публічного обговорення законопроекту. По-друге, як наслідок визнати неправомірним внесення Кабміном до Верховної Ради законопроекту без його попереднього громадського обговорення. По-третє, зобов’язати уряд відкликати законопроект.

В законопроекті № 2342 пропонується внести зміни до низки законів, зокрема до Кодексу законів про працю та Кримінального кодексу України. Серед головних завдань законопроекту – ввести в список дискримінаційних ознак «сексуальну орієнтацію», додавши її до традиційного переліку: раса, колір шкіри, стать, вік, релігійні переконання і соціальне становище.

«Законодавча ініціатива №2342 Кабінету Міністрів України безпосередньо стосується як конституційних прав, так і обов’язків громадян, а отже перед внесенням законопроекту до Верховної Ради України, він повинен був пройти процедуру публічного громадського обговорення» - йдеться в тексті позову. «Цей законопроект порушує права українців та є небезпечним для інституту сім’ї, - пояснює Сергій Гула, адвокат та представник руху ЛПГ у суді. – Кабмін позбавив громадян України права на обговорення, чим самим грубо порушив власну Постанову №996. Урядовці повинні знати думку українців та виконувати волю громадян. Я вважаю, що представники уряду не усвідомлюють всієї небезпеки для здоров’я нації від власної законодавчої ініціативи». Також у позові зазначається, що законодавча ініціатива Кабінету Міністрів є намаганням руйнації інституту традиційної сім`ї в Україні, оскільки законодавче закріплення поняття «сексуальна орієнтація» є підривом моральних засад суспільства і зазіханням на національні звичаї.

Зазначимо, що експерти визначили кілька основних небезпек законопроекту №2342.

  1. У разі його ухвалення, вперше в Україні на законодавчому рівні з’явиться поняття «сексуальна орієнтація» (зміна статті 2 Кодексу законів про працю). Після цього уряд і парламент не можна буде спинити від ще гірших ініціатив, до-прикладу: легалізація одностатевих «шлюбів» та всиновлення подібними парами дітей.
  2. Вводяться безпрецедентні поняття на законодавчому рівні – непряма дискримінація, оголошений намір про дискримінацію, підбурювання до дискримінації, пособництво у дискримінації (ст. 1 та 5 ЗУ Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні). Це означає, що все, що ви могли б зробити чи не зробити і це кимось із представників сексменшин буде представлено як непряма дискримінація, – то це вже вважатиметься дискримінацією – прямою, непрямою, наміром чи підбурюванням. Ця норма є прямим зазіханням на свободу слова і свободу віросповідання.
  3. Законопроектом розширено рівні відповідальності включно із кримінальною (ст. 16 ЗУ Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні).
  4. Людина, яку звинуватять у дискримінації, автоматично позбавляється презумпції невинуватості, і саме відповідач буде змушений у суді доказувати необґрунтованості позовних вимог до себе.

Вже відомо, що ще кілька організацій готують аналогічні судові позови до Кабінету Міністрів України.

Прес-служба ЛПГ.